Adım Birsen ve otizmli bireyler ile onların sistemlerine yönelik pedagojik uzmanlık alanında çalışmaktayım. Bu işi 2011 yılından beri sürdürmekteyim. Otizm konusunda kendi deneyimlerimle uzmanlaşmış bir bireyim ve bunu gücüm olarak görüyorum. Bu sayede pedagojik çalışmalarımda daha iyi empati kurabiliyorum. Kendimi sürekli geliştiren bir pedagog olarak öğrenme süreci hiç bitmiyor benim için.

Pedagojik yaklaşımlarımı kullanarak sizi güçlendirmeyi amaçlıyorum. Bu sayede birkaç görüşme içinde temel noktaya ulaşabiliriz. Otizm Pedagojik Eğitimi’nin yanı sıra SPH (Sociaal Pedagogische Hulpverlening) eğitimi aldım. Bu sayede SKJ (Stichting Kwaliteitsregister Jeugd) kaydına sahibim. Şu anda Vrije Universiteit’te Yüksek Lisans Eğitimi ve Amsterdam Üniversitesi’nde Araştırma Yüksek Lisansı programlarını sürdürüyorum.

Deneyimlerimi ve uzmanlığımı özellikle otizmli bireyler ve ailelerine yönelik uygulamak istiyorum. Birkaç senedir ailelerle bu konuda çalışmalar yürütmekteyim. Size nasıl yardımcı olabilirim? İşte bazı örnekler:

  • Otizm hakkında psiko-eğitim sağlamak, ebeveynlere ve otizmli bireylere bilgi aktarmak;
  • Otizmli çocuğunuza eşlik etmek veya rehberlik etmek;
  • Özgüven becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapmak;
  • Otizmli çocuğu olan ebeveynlere duygusal destek sağlamak. Ebeveynler olarak her zaman çocuğunuzun iyi olmasını düşünürsünüz, ancak sizin de destek ve anlayışa ihtiyacınız olabilir;

Yukarıda verilen örnekler sadece birkaç örnek niteliğindedir. Eğer ilgileniyorsanız, daha fazla bilgi almak ve görüşmek için lütfen bana bir e-posta yoluyla ulaşın: birsen.basar@live.nl.